|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 5-50 ml |
| Color: | Customized, Clear |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : | Glass Lotion/Essential Oil Bottle Gold Cap Clear Colour Skin Care Packaging |
| Products No : | WLGD006 |
| Material : | Glass bottle |
| Printing : | Silk screen printing, hot stamping, label |
| Pump / Cap : | dropper, can be changed |
| Surface treatments : | Glassy / Matte / Pearly luster / Gradient |
| Use : | Person care products packing, dropper bottle, essential oil bottle, serum bottle |
| Sealing type: | 18/20mm |
| Color: | clear or customized |
| MOQ: | 5000pcs |
| Capacity : | 30ml/50ml/100ml |
| Sample : | Offer1-2pcs free Blank Samples. Also offer design samples |
| Lead time : | 25-30 days |
| OEM / ODM : | Yes |
| Payment Term : | T/T , Paypal etc |
| Price item : | EXW/ FOB / DDP/CIF, it depends on the shipping address,quantity and customer's requests. |
| HS code : | 70109090 |
| Place of origin : | Guangzhou, Guangdong ,China |

