|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 50 ml |
| Closure Type: | Single Wall |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : | 50ml Glass Clear Cosmetic Container Cream Jar |
| WLGC001 | WLGC001 |
| Material : | glass |
| Printing : | Silk screen printing, hot stamping, label |
| Pump / Cap : | Lotion pump, can be changed |
| Surface treatments : | Glassy / Matte / Pearly luster / Gradient |
| Usage : | Person care products packing |
| Sealing type: | Screw cap |
| Color: | transparent orcustomized |
| MOQ: | 5000pcs |
| Capacity : | 50g,100g,120g,150g,200g 250g etc. |
| Sample : | Free |
| Lead time : | 25-30 days |
| OEM / ODM : | Yes |
| Payment Term : | T/T , Paypal etc |
| Price item : | FOB / EXW |
| HS code : | 701090 |
| Place of origin : | Guangzhou, Guangdong ,China |


