|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 30ml 50ml 100ml |
| Closure Type: | Spray Pump |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : | Empty Square Fragrance Spray Parfum Bottle Glass Perfume Bottle With Cap |
| Products No : | anda08066 |
| Material : | Glass bottles, plastic pump and cap, cap have different materials:Plastic, water transfer printed,acrylic,alloy, wooden |
| Printing : | Silk screen printing, hot stamping, label |
| Pump / Cap : | Sprayer&Cap |
| Surface treatments : | Glassy / Matte / Pearly luster / Gradient |
| Usage : | Person care products packaging, perfumes packaging |
| Sealing type: | 15mm pump sprayer, snap on / screw |
| Color: | Customized, clear |
| MOQ: | 5000-10,000pcs, it depends on the artworks that customer's want. |
| Capacity : | 50ml,100ml,other sizes with different shapes, please contact us. |
| Sample : | Offer1-2pcs free Blank Samples |
| Lead time : | 30-40 days |
| OEM / ODM : | Yes |
| Payment Term : | T/T , Paypal etc |
| Price item : | FOB / DDP/CIF, it depends on the customer's shipping address and requests. |
| HS code : | 701090 |
| Place of origin : | Guangzhou, Guangdong ,China |


