Guangzhou Supplier 20 Ml Pocket Travel Plastic PP Perfume Spray Bottle
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 5-50 ml |
| Closure Type: | Spray Pump |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
High Repeat Buyers Choice
Importers and Exporters
Private Mold
Fast Delivery
More than 50% of buyers repeatedly choose the supplier
The supplier has import and export rights
The supplier has private mold
The supplier can deliver the goods within 15 days
Sign In to see all verified strength labels (13)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- WP-821
- Color
- Customiezd
- Material
- Plastic
- Shape
- Square Bottle
- Sample
- Freely
- Printing
- Customized, Slik Screen or Hot Stamping
- OEM
- ODM
- Lead Time
- 25-35 Days
- Labeling
- Available
- MOQ
- 10000
- Usage
- Chemical, Cosmetics, Personal Care Product
- Sealing Type
- Pump Sprayer
- Transport Package
- Export Standard Packing
- Specification
- Standard Export Packaging
- Trademark
- Winly
- Origin
- China
- HS Code
- 392330
- Production Capacity
- 5000000
Packaging & Delivery
- Package Size
- 35.00cm * 30.00cm * 28.00cm
- Package Gross Weight
- 9.000kg
Product Description
Products Description
Our Products
| Product name : | Guangzhou Supplier 20ml Credit Card Plastic PP Perfume Spray Bottle |
| Products No : | WP-821 |
| Material : | Plastic |
| Printing : | Silk screen printing, hot stamping, label |
| Pump / Cap : | Lotion pump, can be changed |
| Surface treatments : | Glassy / Matte / Pearly luster / Gradient |
| Usage : | Person care products packing |
| Sealing type: | 24mm |
| Color: | Green or customized |
| MOQ: | 10000pcs |
| Capacity : | / |
| Sample : | Free |
| Lead time : | 25-30 days |
| OEM / ODM : | Yes |
| Payment Term : | T/T , Paypal etc |
| Price item : | FOB / EXW |
| HS code : | 392330 |
| Place of origin : | Guangzhou, Guangdong ,China |
Our Products
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Perfume bottle
- Guangzhou Supplier 20 Ml Pocket Travel Plastic PP Perfume Spray Bottle
Related Categories
Hot Searches
More