|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 51-100 ml |
| Closure Type: | Spray Pump |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name : | Perfume Bottle,glass bottle |
| Products No : | WLGP259 |
| Material : | Glass bottle, plastic/ alloy cap, plastic pump |
| Printing : | Silk screen printing, hot stamping, label |
| Pump / Cap : | Sprayer&Cap, cap: alloy, acrylic, wooden, water transfer printed, etc. |
| Surface treatments : | Glassy / Matte / Pearly luster / Gradient/ Polish |
| Usage : | Person care products packaging, perfumes packaging |
| Sealing type: | 15mm pump sprayer, snap on/ screw |
| Color: | Customized,clear |
| MOQ: | 5000-10,000pcs |
| Capacity : | 50ml 100ml |
| Sample : | 1-2pcs Free |
| Lead time : | 30-40 days |
| OEM / ODM : | Yes |
| Payment Term : | T/T , Paypal etc |
| Price item : | EXW/FOB / DDP/CIF, it depends on the shipping address,order quantity and customer's requests. |
| HS code : | 701090 |
| Place of origin : | Guangzhou, Guangdong ,China |




